Wykup mieszkania – pytanie

This topic contains 35 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 8 years, 2 months temu.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 36 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #1107

    Anonim

    cześć wszystkim. Mam do was pytanie. Wpadł do mnie znajomy ostatnio, mega pewny siebie bo „wziął” jak to ujął mieszkanko w TBS, (ja na razie mieszkam z rodzicami). Z tego co on mi naopowiadał, twierdzi iż w czynszu zawarta jest spłata mieszkania, wpłacił jakąś tam kwotę około 38 000 i reszta jest do spłacenia w czynszu. Nic się nie odzywałem bo sam nie byłem pewny jak to się teraz odbywa, czy coś się pozmieniało czy nie. Czy wogóle jest opcja aby to mieszkanie kiedykolwiek przeszło na własność ?

    po drugie jeśli tak, na jakich warunkach i jakie to są koszta ? bo gdzieś chyba na tym forum czytałem że trzeba spłacić oprócz partycypacji np 70 % mieszkania załóżmy 125 000 + drugie tyle do BGK. Jak wtedy wyjdzie rata ? jeśli on płaci z tego co mówi 550 zł czynszu to to jest chyba normalny wynajem, bo przecież życia by mu brakło aby to spłacić przy takich kwotach co miesiąc. Z góry dzięki za wyjaśnienie.

    #5568

    Anonim

    .

    • This reply was modified 7 years, 9 months temu by  Redakcja.
    • This reply was modified 6 years, 8 months temu by  Redakcja.
    #5569

    Anonim

    z tego co sie zorientowałem to jest opcja płacić 800 zł czynszu, wtedy to mieszkanie jest tak jakby twoje czyli nikt cie z niego nie wyrzuci oraz może być np dziedziczone. Kwota 550 zł obejmuje opłate za wynajem + czynsz a nie spłate mieszkania. Więc można sobie płacić 20 lat i po 20 latach jak sie ktoś dorobi i będzie chciał postawić dom to nie ma ani mieszkania ani pieniędzy. Tak jak zrozumiałem przez telefon od jednej pani która udzielała mi informacji. Aczkolwiek nawet jak sie będzie płacić 800 zł czynszu to to mieszkanie i tak nie będzie twoje na własność. Jeśli ie myle niech mnie ktoś poprawi

    #5572

    Anonim

    U mnie czynsz płacony do TBS składa sie z nastęujacych składników:
    1.metraż mieszkania x stawka
    2.spłata kredytu
    3.nieczystości stałe
    4.zaliczka na centralne ogrzewanie
    Ogółem kwota do zapłaty – Y zł.

    #5580

    Anonim

    czyli ile płacisz łącznie o ile to nie tajemnica ?

    #5584

    Anonim

    Warszawa- 83 metry- miesięcznie w tym i kredyt i czynsz- 1600 zł, kredyt pewnie n 50 lat, nie warto…

    #5588

    Anonim

    48 m2- 550,-zł + woda zużycie wg liczników i energia wg zuzycia

    #5589

    Anonim

    550 zł czyli w tym jest czynsz do gminy + opłata za wynajem, a gdzie tu jest spłata kredytu ? bo to by było chyba za tanio jakby było wszystko w tej kwocie

    #5591

    Anonim

    Na ta kwotę składają się
    – czynsz
    – spłata kredytu
    – nieczystości stałe
    – zaliczka na c.o
    patrz wypowiedz z dnia 10.12.2015

    #5597

    Anonim

    jeśli chodzi o spłate kredytu to jaka to jest kwota z tych 550 zł ?

    #5598

    Anonim

    jeszcze takie pytanie, co jeśli np po 10 latach rzekomego spłacania tego kredytu będe chciał zrezygnować bo np dostane dom po rodzicach i sie bede chciał wyprowadzić ? ani pieniędzy a ni mieszkania rozumiem ?

    #5599

    Anonim

    dostaniesz tylko zwaloryzowaną partycypację i za to nic nie kupisz, na zwrot partycypacji będziesz czekać przynajmniej rok…

    #5608

    Anonim

    tak maslałem. A ci co mi tu piszą że w kwocie 550 zł jest spłata kredytu to po ilu latach wy spłacicie ten kredyt ? po 90 ? 🙂

    #5609

    Anonim

    oczywiście 550 zł to pewnie sam czynsz, ja mam 90 metrów i płacę czynsz oraz kredyt 1700, mieszkanie nabyte w 2006 roku, w tej kwocie jest około 800 zł kredytu, wartość budowy lokalu w 2006 roku wyniosła 310 tys. zł. Oni z tej raty potrącają jeszcze odsetki więc kapitał jest jeszcze mniejszy. TBSY brały kredyty na 40 lub 50 lat, więc jest niespłacalny a na emeryturze nie będę miała czego spłacać, więc na starość zostaje kontener socjalny, dlatego najemcy powinni robić wszystko aby wymusić wykup….

    #5611

    Anonim

    no to kolega marecki chyba sam nie wie co spłaca piszac że w kwocie 550 zł ma „wszystko” razem z spłatą kredytu. taka kwota to jest opłata za wynajem bo to mieszkanie wynajmujesz, + nieczystości itp

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 36 total)

You must be logged in to reply to this topic.