wojewódzkiego

This topic contains 18 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 9 years, 10 months temu.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 19 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #888

    Anonim

    Witam Wszystkich
    Zarząd TBS Zgierz postanowił wyłączyć ogrzewanie i zdecydował za nas mieszkańców że jest za ciepło w mieszkaniach. Dzisiaj temp. w moim mieszkaniu wynosi 17 stopni a tendencja będzie spadkowa bo temp. za oknem wynosi 4,4 stopnia. Może podejmijmy próbę pozostawienia dostępności ogrzewania przez cały rok, i żebyśmy to my mieszkańcy decydowali kiedy sobie zakręcić kaloryfer w domu.Czekam na opinie. pozdrawiam

    #4317

    Anonim

    .

    #4318

    Anonim

    tak,zgadzam się,tym bardziej że za gotowość włączenia ogrzewania płacimy cały rok. Każdy powinien decydowac sam,kiedy je wyłaczy….zwłaszcza ze pogoda w naszym kraju jest juz nieprzewidywalna:)

    #4321

    Anonim

    tak, tak. Liczcie się ze wzrostem opłat za czynsz minimum 50%. Ale Jak chcecie to przecież nikt wam nie odmówi. Podwyżka oczywiście będzie zasadna a wprowadzi się zgodnie z okresem wypowiedzenia.

    #4320

    Anonim

    Właśnie jestem po rozmowie z Dalkią i z ich strony nie ma dodatkowych naliczanych opłat za „ciepło przez cały rok”. Za gotowość grzewczą są opłaty stałe które już ponosimy w czynszu i one nie ulegną zmianie. Automatyka pogodowa zainstalowana w węźle cieplnym będzie załączać ciepło jeśli temeratura na zewnątrz spadnie do jakiejś ustalonej wartości i odłączać jeśli podniesie się do określonej wartości. Nie generuje to żadnych dodatkowych kosztów wręcz je obniża, ponieważ rury nie są całkowicie wystudzone i nie potrzebują zwiększonej energii do podgrzania. Nie bójmy się tak administracji, tylko poprośmy o przedstawienie z ich strony argumentów które powodują stosowanie „okresu grzewczego” w dzisiejszych czasach, przy dzsiejszej technice i możliwościach automatyki pogodowej. pozdrawiam
    p.s.
    jeszcze powinniśmy podjąć temat zimnej wody której niesamowita ilość musi zlecieć zanim zacznie lecieć ciepła, bo tutaj dopiero ponosimy ogromne koszty z tytułu podgrzania tej wody .

    #4324

    Anonim

    Jeżeli będzie tzw. „gotowość” to ciepła woda w rurach centralnego ogrzewania będzie krążyć na okrągło, nawet jeżeli nikt jej nie będzie „pobierał” – czytaj odkręcał grzejnika. Ciepła woda na cele centralnego ogrzewania (ale i ciepłej wody) musi być stale w obiegu żeby przy odkręceniu grzejnika nie była zimna tylko ciepła.
    Jeżeli zatem nawet nikt nie będzie korzystał z ogrzewania, woda będzie się podgrzewać a to będzie generować koszty. Nie ma takiej możliwości żeby płacić mniej. Dostawca Wam powie co chcecie bo to dla niego są pieniądze.
    Opłata stała jest tylko za gotowość urządzeń (plus jakaś abonamentowa, handlowa itd.) natomiast za samo podgrzewanie jest opłata zmienna i jest ona generowana na potrzeby obiegu wody w budynku.
    Zakładając najgorszy scenariusz, nawet jeżeli nikt by nie korzystał z ogrzewania a kotłownia funkcjonowała by tylko na potrzeby obiegu wody w budynku trzeba by było zapłacić za nic i obciążyć tym mieszkańców – bo chcą.

    #4325

    Anonim

    Automatyka pogodowa w większości przypadków jakie znam załącza się poniżej 10 stopni ale dopiero w okolicach 0 stopni zaczyna na prawdę grzać.

    #4326

    Anonim

    Szanowny użytkowniku Guba
    Woda ciepła nie krąży w grzejnikach jak automat wyłączy ze względu na temperaturę ogrzewanie.

    #4327

    Anonim

    g wygląda tak 🙂
    a jeżeli krąży a z niej nie korzystasz to są to tak zwane straty i nie jest to opłata stała tylko zmienna.

    #4328

    Anonim

    rozumiem, że w przypadku użytkownika Guba przebywanie w mieszkaniu w temperaturze 16-17 stopni jest czymś normalnym i zmiany nie są potrzebne więc nie będę polemizować z argumentami przeciwnika ogrzewania przez cały rok

    #4329

    Anonim

    piszę Ci tylko jakie są argumenty przeciwko. Automatyka, skoro jest to załącza się wg ustawień jakie są ustawione.
    Jeżeli automatyka się wyłącza woda się nie grzeje. Jeżeli automatyka się włącza woda się grzeje. Jeżeli wtedy z niej nie korzystasz ponosisz koszty związane z brakiem poboru tej wody za którą będziesz musiał zapłacić. Różnica pomiędzy ciepłem wytworzonym a pobranym jest tak samo do zapłaty jak ta pobrana nawet jeżeli jej nie pobierzesz.
    Nie mówię tutaj NIE tylko chcę ciebie uświadomić jakie to przyniesie koszty dla wszystkich a raczej tylko tych co grzeją bo to na nich wg proporcjonalnego wskazania zostanie rozliczona największa część.
    Nie wiem na jakiej zasadzie się rozliczacie czy podzielników czy ciepłomierzy (oba sposoby są wg mnie mierne w rozliczeniu) jednakże włączanie c.o. w momencie kiedy nie ma to zasadności podnosi cenę 1GJ lub 1 jednostki opomiarowania w przypadku braku korzystania.
    Najlepszym sposobem – niestety jest ogrzewanie gazowe. Ale na to pewnie nie ma szans.

    #4330

    Anonim

    urządzenia są cały czas w gotowości. Wystarczy przestawić automatykę albo przekręcić kurek.
    Oczywiście jestem przeciwnikiem bezsensownego grzania w sezonach letnich (ciepłych). Wszyscy i tak ponoszą duże koszty za ciepło a dokładać do tego koszty za ciepło jak jest ciepło to już absurd.

    #4332

    Anonim

    małe sprostowanie tylko 2 odpowiedzi do tematu – c.o. jest opłatą niezależną czyli podwyższenie zaliczki nastąpi albo od razu albo ze wzrostem kosztów.

    #4375

    Anonim

    Świetnie! A czemu nikt nie zapytał wszystkich mieszkańców? Mnie ogrzewanie przez cały rok potrzebne nie jest i na pewno nie będę płaciła opłaty dystrybucyjnej za coś z czego nie korzystam. Mam nadzieję, że nie obciążą nią wszystkich mieszkańców a rozdzielą to na tych, którzy odkręcają kaloryfery.

    #4381

    Anonim

    Niestety opłata dystrybucyjna jest jednakowa dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od tego, czy korzystają z ogrzewania , czy też nie.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 19 total)

You must be logged in to reply to this topic.