własność mieszkania po całkowitej spłacie kredytu

This topic contains 5 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 9 years, 5 months temu.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #966

    Anonim

    .

    #4716

    Anonim

    Witam czy prawdą jest, że po spłacie całego kredytu po 20-30 latach w zalezności na ile tbs wziął kredyt mieszkanie automatycznie przechodzi na własność(inf od prezesa tbs) czy wtedy dopiero mamy sobie go wykupić?
    Drugie pytanie w umowie partycypacji mam napisane, że po zakonczeniu najmu należy mi sie zwrot partycypacji ale nie ma wzmianki, że po cenie aktualnej wartości odtworzeniowej. Czyli że dostane tyle ile wpłaciłam? W.g ustawy ta wzmianka powinna być w umowie. czy tak moze byc?
    Trzecie pytanie czy partycypacja jest jakoś oprocentowana? Pieniądze wpłacone rok temu a o budowie dalej cisza. Czy mogę sie domagac odsetek od wpłaconej partycypacji np. na poczet czynszu badź czegoś innego?

    #4717

    Anonim

    1. Nieprawda. Nie przechodzi.
    2. Wg ustawy aktualna wartość odtworzeniowa. Proszę zwrócić uwagę, że partycypację określa się przy wpłacie jako procent kosztów budowy. Czyli jeśli ktoś wpłacił 50 000 zł gdzie koszt budowy metra 4000 zł a wartość odtworzeniowa jest 3000 zł to na starcie traci już 33%.
    3. Nie. Co to za TBS. Z tego co wiem w większości miast od ręki można dostać TBS.

    #4718

    Anonim

    Jest juz kilka tbs o formule docelowej własnośći np. Kielce, Olkusz czyli po spłacie ostatniej raty mieszkanie przechodzi na własność.
    Jeśli chodzi o to oprocentowanie to w.g mnie tbs ma konto jakoś oprocentowane gdzie trzyma te partycypacje a że leżą te pieniądze już rok ponieważ nastapiła w miedzyczasie zmiana działki i projektu to tak zleciało. Więc czemu oni mają skorzystać z jakiegoś procentu bo napewno urósł

    #4719

    Anonim

    do viki
    Ale bzdury opowiadasz. TBS nie ma żadnego oprocentowanego konta na którym trzyma partycypacje, bo partycypacje są na bieżąco wydane przy budowie. Przecież partycypacja to nic innego jak twój WKŁAD W BUDOWĘ.

    #4720

    Anonim

    Nie wiem czy ma czy nie dlatego zadałam to pytanie na forum a ja domniemywam tylko.
    Wiem ze jest to moj wkład w budowe tyle, że pieniadze wpłacilam rok temu a budowy jak nie bylo tak nie ma i oni nic nie robią

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.