TBS Kamienna Góra – rezygnacja z liczników ciepła.

This topic contains 3 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 8 years, 11 months temu.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #1020

    Anonim

    .

    • This topic was modified 6 years, 9 months temu by  Redakcja.
    #4958

    Anonim

    TBS Kamienna Góra miał dosyć problemów z problematycznymi najemcami narzekającymi na wysokie opłaty c.o. Zrezygnowano z precyzyjnego urządzenia pomiarowego i mamy obecnie stawkę za … m2. Ciepłomierze kręcą się ale na próżno. Koszty stałe i „zmienne” wrzucono do jednego koszyka , podzielono przez m2 budynku i …gotowe. Zmienne koszty wbrew pozorom to nie zmienne jako pomiarowe lokalu ale np. cena gazu itp. TAKIE COŚ POWINNO BYĆ KARALNE. Nie myślałem ,że doczekam takich czasów.Trzeba nie mieć wyobraźni jak ta historia się skończy.

    #4983

    Anonim

    Mieszkam na 1 piętrze i zawsze mam zwrot za ogrzewanie. Natomiast mam sąsiadów na parterze, którzy mają dopłatę ponad 2000zł przy dość łagodnej zimie i przy współczynnikach przeliczeniowych. Nieraz u nich byłem i nie zauważyłem otwartych nonstop okien i odkręconych na maxa kaloryferów. Takim osobom naprawdę się nie dziwie, że walczą o ryczałt za ogrzewanie.

    Wszelkiej maści kapilary i liczniki powodują, że budynek z roku na rok jest coraz mniej ogrzewany, a osoby z dużymi dopłatami zaczynają chodzić w grubych ubraniach po domu. Niektórzy mają wyłączone całkowicie kaloryfery i poprzykrywane kratki wentylacyjne albo powyłączane wentylatory mechaniczne (sic!). Klatki i takie mieszkania przecież nabierają temperaturę z mieszkań ogrzewanych, które w kolejnym roku mają spore dopłaty. Pętla absurdu się powiększa w następnym roku.

    Efekty: sumaryczne koszty ogrzewania budynku są praktycznie bez zmian, bo CO miejskie przy zmniejszonym zużyciu podwyższa cenę jednostkową za GJ. Budynek po paru latach niszczeje z powodu wilgoci!

    Mądry zarządca wie w którym momencie dla dobra budynku zmienić sposób rozliczania ogrzewania. Jeżeli większość mieszkańców ma przykręcone kaloryfery, średnie zużycie odbiega znacząco od norm, a rozbieżności w rachunkach między lokatorami się powiększają powinno się wprowadzać ryczałt bez liczników ciepła. I na odwrót: jak zużycie ciepła budynku w przeliczeniu na m2 jest wyższe od norm powinno się wprowadzić liczniki.

    #5126

    Anonim

    Po to są koszty zmienne i stałe żeby regulować różnicę dla tych na parterze i piętrze .TAK TWORZY SIĘ DOBRE REGULAMINY. Np. koszty stałe to 30% kosztów i liczone za m2 , a reszta licznikami ciepła które są LEGALIZOWANE .Dla tych na parterze lub poddaszu koszt stały powinien być mniejszy , oczywiste.

    Tak wyglądają nowoczesne regulaminy.

    Proszę nie wciskać ,że jak ludzie się nie zorientują to nie będą grzali na 24C i jednocześnie wietrzyli przy np.-10C ,zamiast oszczędzać na 21C !!!

    TBS montuje kolektory słoneczne , pompy ciepła ,żeby był niski koszt eksploatacji. Jednym ruchem likwiduje się podejście ekologiczne i możliwość oszczędzania.

    W takim razie ściągnijcie głowice też , bo po co .Pogodówką ustawicie temperaturę. Rozumowanie administratora godne Nobla.

    „KOMUNO WRÓĆ” !!!Tok rozumowanie zbieżny.
    Takie regulaminy to były za komuny .

    Pozdrowienia dla „Mądrego zarządcy”.

    P.S.
    A i jeszcze regulamin wprowadzony w połowie 2014 regulujący zasady od stycznia 2014.Słyszał Pan o prawie wstecz ! Radzę przemyśleć ten „mądry” regulamin mądrego zarządcy .

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.