Rozliczenie kaucji

This topic contains 9 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Heniek 6 years, 10 months temu.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #13755

    Olo

    Proszę powiedzcie ile potrącają za amortyzację z kaucji po okresie 6 lat użytkowania lokalu. Dzięki.

    #13756

    Gość Tomek G.

    Jest w umowie z TBS taki zapis:

    1/ Po zakończeniu najmu Najemca jest zobowiązany odnowić lokal i dokonać obciążających go napraw.

    2/ PO ZAKOŃCZENIU NAJMU NAJEMCA ZOBOWIĄZANY JEST ZWRÓCIĆ LOKAL W STANIE NIEPOGORSZONYM Z TYM ŻE NIE PONOSI ON ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZUŻYCIE WYNIKAJĄCE Z PRAWIDŁOWEJ EKSPLOATACJI.

    Jeśli spełnisz powyższe warunki, administracja TBS nie powinna żądać od Ciebie żadnych pieniędzy…

    #13757

    anonimek
    #15191

    zenon

    partycypacja a kaucja nie mają ze soba nic wspólnego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wielceuczony człowieku

    #15271

    Bozena

    Olo, napisz proszę jak potraktował Ci TBS z kaucją. Mnie w marcu czeka batalia z TBSem, wyprowadzam się

    #15305

    Just

    Podłączam się do zapytania w sprawie rozliczenia kaucji. Ja po ponad 16 latach wyprowadzam się z TBS-u. W międzyczasie wymieniałam np. baterie łazienkowe itp. ale nie mam na to rachunków. Przypuszczam, że po tylu latach całe wyposażenie się zamortyzowało. Ale jak to jest liczone? Przecież kaucja była pobrana na wypadek niedopłat z tytułu czynszu. Bardzo proszę o podpowiedzi, jeśli ktoś ma doświadczania w tym temacie.
    Dziękuję

    #15306

    krystyna

    my mamy tabelę z procentowym zużyciem poszczególnych elementów wyposażenia, te które się zamortyzowały całkowicie trzeba odkupić albo zapłacić i tu się pojawia problem, ma być nowe ale nowe nie oznacza jednolitej ceny, tbsy wyposażały mieszkania często w byle jak …..

    #16767

    Sarcia

    Witam
    a jak jest w przypadku gdy standard mieszkania został podniesiony? Mam pięknie zrobioną łazienkę, kuchnię, oświetlenie punktowe. Zmieniłam wannę na kabinę, kuchenkę, baterie, kaloryfer. Czy TBS będzie się tego „czepiać”? Zgodę na remont łazienki uzyskałam bez problemu.

    #16978

    quba

    Jeżeli wydali zgodę prawdopodobnie można się starać o zwrot za podniesienie standardu za zgodą TBS.
    Zależy czy coś z tej zgody jeszcze wynika.

    #17317

    Heniek

    Dołączam się do tematu Ja też zamierzam opuścić tbs czy ktos się orientuje jak wygląda to w tyskim TBS-ie mieszkam od 16 lat .Czy jest możliwość że jak kogoś zaproponuje na na moje miejsce jak wtedy jest z kaucją.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)

You must be logged in to reply to this topic.