Remont, a zwrot mieszkania Bialystok

This topic contains 4 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 10 years temu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #859

    Anonim

    .

    #4139

    Anonim

    Witam. Mam nastepujace pytanko. Wlasnie dostalem mieszkanie w TBS. I tu nachodzi mnie bardzo wazne pytanie. Mieszkanie chcemy wyremontowac pod siiebie. Wiec czy na wsZystko musze miec zgode zarzadu? Chce polozyc glazure w lazience, kuchni, zrobic sufit podwieszany i pare innych pierdol. Czy pozniej wszystko musi wrocic do stanu pierwotnego? Biale sciany, brak glazury itp? Jezeli zrezygnuje z mieszkania to moge sie dogadac z nowym najemca, ze zostawie np. Meble na wymiar, kuchnie wzamian za zwrot czesci pieniedzy? I ogolnie ktos z Bialegostoku moze mi powiedziec co jest w nowym mieszkaniu? Np panele czy wykladzina?
    Pozdrawiam

    #4203

    Anonim

    Co prawda nie potrafię odpowiedzieć na twoje pytanie, ale chciałam zapytać jak wygląda partycypacja w Białymstoku, te 30% to ile wychodzi na dzień dzisiejszy? No i ile pobrali kaucji?

    #4206

    Anonim

    W Łodzi zgodę trzeba mieć na wymianę drzwi i ewentualne manewry ścianami to wszystko jest w umowie, którą się podpisuje. A dwa na stronie też powinno być podane.

    #4207

    Anonim

    Co do białych ścian to wszystko zależy od nowego najemcy. Jak powie że może być to może być. Jak będziesz oddawał do TBS bez najemcy to będą chcieli białe i tu nie ma niestety wyjścia.
    Co do glazury to przeważnie ona już jest. Na protokole nie wpisuje się rodzaju tylko typ okładziny.
    Więc jeżeli chodzi o ściany i podłogi o ile ich nie przestawiasz to zgodny nie musisz mieć. Uważam że co do podwieszanego sufitu też nie, chyba że chcesz potraktować to jako ulepszenie lokalu i w razie wyprowadzki prosić o zwrot poniesionych nakładów to powinieneś takie coś napisać.
    Na protokole wszystko musi się zgadzać ilościowo, więc włączniki 5 – jest, kontakty 10 – jest, panele pokój – jest, . Jak czegoś nie ma a było to ma być. Nie ma to potrąca się z kaucji lub partycypacji. I tu też bym pisał (w zależności od TBS – a wynika z doświadczenia forumowiczów) o tym że np wymieniłem baterię umywalkową w łazience, wymieniłem podłogę w kuchni. Wszystko ma swój okres amortyzacji i po zamortyzowaniu powinno zostać wymienione. Żeby przy wyprowadzce liczyli prawidłowy okres amortyzacji lepiej napisać takie krótkie pisemko.
    Co do dogadywania się w sprawie odsprzedaży kolejnemu najemcy to jest to tylko twoja sprawa i przyszłego najemcy. Jeżeli wyrazi zgodę na kupno to TBS i tak tego w protokół nie wpisze. Jeżeli zostawisz ściany czerwone bo jemu będą odpowiadać to TBS i tak wpisze białe w razie kolejnego przekazania.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.