Regulamin rozliczenia kosztów dostawy ciepła – brak współczynników wyrównawczych.

This topic contains 3 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 9 years, 4 months temu.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #976

    Anonim

    .

    #4773

    Anonim

    Witam!
    W rozliczeniach ciepła w naszym TBS nie stosuje się współczynników wyrównawczych.
    Wydaje mi się to bardzo krzywdzące, moje mieszkanie (60 m2) jest na ostatnim piętrze samotne w sąsiedztwie mam 2 nieogrzewane strychy, zimą przemarzają (widać szron) 2 rogi pokoju. Temperatura zimą to ok 18-19 stopni przy kaloryferach. Ostatnio zrezygnowałem z ogrzewania kuchni bo za drogo. (Zużycie ok 10Gj na pół roku, koszt ogrzania 1 m2 na miesiąc w ostatnich 3 rozliczeniach od 3,45 do 3,63zł).

    W Prawie Energetycznym Art 45a 9 jest zapisane:
    „Właściciel lub zarządca budynku wielolokalowaego dokonuje wyboru metody rozliczania całkowitych kosztów zakupu ciepła na poszczególne lokale mieszkalne i użytkowe w tym budynku, tak aby wybrana metoda, uwzględniając współczynniki wyrównawcze zużycia ciepła na ogrzewanie, wynikające z położenia lokalu w bryle budynku przy jednoczesnym zachowaniu prawidłowych warunków eksploatacji budynku określonych w obrębnych przepisach, stymulowała energooszczędność…”

    Czy stosowanie współczynników wyrównawczych w rozliczaniu czy zależy od TBS.

    #4770

    Anonim

    a jak jest u Was w TBS, współczynniki funkcjonują czy nie?

    #4798

    Anonim

    U mnie w mieście jest gaz więc i współczynników nie ma.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.