Pytanie o meldunek i czynsz w TBS-ie

This topic contains 8 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 8 years, 4 months temu.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #1092

    Anonim

    .

    • This topic was modified 7 years, 4 months temu by  Redakcja.
    • This topic was modified 7 years, 4 months temu by  Redakcja.
    • This topic was modified 6 years, 8 months temu by  Redakcja.
    #5378

    Anonim

    Witam lada dzień mam dostać mieszkanie od TBS a nie wiem ile będę płacić miesięcznie jestem partycypantem gdzie się tego dowiem skoro TBS nie udziela konkretnej informacji ?
    I drugie pytanie skoro mieszkanie bedzie moje za 20lat to teraz mogę się tam zameldować ? Robie to sam w gminie czy TBS jako właściciel melduje?

    #5381

    Anonim

    O stawce czynszu możesz się dowiedzieć tylko od TBS. Nie ma jednolitej stawki, każda jest inna. Określona jest tylko maksymalna stawka ze względu na rejon w jakim się mieszka.
    Do stawki czynszu trzeba doliczyć media a to w zależności od ilości osób i cen w danym mieście.

    Sam meldujesz. Za około 2 lata zniknie obowiązek meldunkowy 😉

    #5384

    Anonim

    dziekuje

    #5388

    Anonim

    Na jakiej podstawie twierdzisz że za 20 lat to mieszkanie będzie Twoje? TBS nie sprzedał nikomu jeszcze mieszkania, a w zestawieniu płatności nie jest uwzględniona kwota przeznaczana na pokrycie raty za kredyt zaciągnięty na poczet budowy mieszkania którego jesteś najemcą. Pytam z czystej ciekawości, ponieważ wiele osób zostało wprowadzonych w błąd, i wierzą że płacenie czynszu powoduje pokrywanie wartości mieszkania i z biegiem czasu zostaną właścicielami mieszkań. Niestety nie jest to prawdą.

    #5395

    Anonim

    Tak mówił prezes mojego TBS-u przy podpisywaniu umowy przedwstępnej, że za 20lat mieszkanie będzie nasze i część gruntu.

    #5420

    Anonim

    A jaki to TBS ?

    #5422

    Anonim

    Boguchwała

    #5426

    Anonim

    Moje zestawienie opłat za mieszkanie wygląda tak
    1.czynsz- metraż x kwota
    2.spłata kredytu – metraż x kwota
    3.Nieczystości stałe- ilość osób x kwota
    4.Centralne ogrzewanie zaliczka -metraż x kwota
    dodatkowo
    Mając takie zestawienie można sobie obliczyć w jakiej kwocie rocznie zostaje spłacany kredyt.
    Woda- jest odczytywana co miesiąc i dostajemy odrębne rachunki
    To są opłaty do TBS

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)

You must be logged in to reply to this topic.