!!!!Problemy ze zwrotem partycypacji TBS Nasze Kąty

This topic contains 4 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 9 years, 10 months temu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #900

    Anonim

    .

    #4425

    Anonim

    Witam,
    czy zdarzyło się komuś, by Wrocławski TBS Nasze Kąty zwlekał ze zwrotem partycypacji? Czekamy już 4 miesiące i za każdym razem, gdy dzwonię znajdują nową wymówkę, dla której przelew jest niemożliwy danego dnia. przy następnym telefonie znowu jakieś problemy i tak cały czas. Proszę o kontakt z osobami z podobnym problemem i o jakąś poradę co mamy czynić!!!

    #4427

    Anonim

    Ustawowy czas na zwrot to nawet 12 mc. Nic na to nie poradzisz chyba że minie rok. Wtedy do sądu po nakaz i do komornika. Nie pozostaje Ci nic tylko czekać.

    #4434

    Anonim

    Witam,
    ja mam dokladnie taki sam problem z TBS Nasze Katy. powinnam otrzymac zwrot partycypacji juz 1.5 mca temu i za kazdym razem jak dzwonie, to maja wymowke. Aktualnie ich zalalo i nie maja zadnych komputerow i mebli. Wczesniej Pan Prezes byl na urlopie i nie mogl zaaprobowac przelewu, jeszcze wczesniej mieli przeprowadzke. Jestem w sytuacji podbramkowej i pilnie tych pieniedzy potrzebuje.
    Z umowy najmu wynika,ze TBS ma 60 dni na zwrot partycypacji. Nic nie wiem o 12 mcach. Czy moglby ktos wiecej napisac na ten temat, z jakiej ustawy to wynika? Co moge zrobic?
    Osoby o podobnym problemie prosze o kontakt. email: gomiki@poczta.fm

    #4435

    Anonim

    ustawa o o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego

    art. 29a ust:
    3. W przypadku zakończenia najmu i opróżnienia lokalu kwota partycypacji, o której mowa w ust. 1, podlega zwrotowi najemcy nie później niż w terminie 12 miesięcy od dnia opróżnienia lokalu. W dniu zwrotu kwota partycypacji powinna odpowiadać kwocie stanowiącej odsetek aktualnej wartości odtworzeniowej lokalu równy udziałowi wniesionej przez najemcę kwoty partycypacji w kosztach budowy lokalu.
    4. W przypadku gdy umowa najmu uzależnia termin zwrotu kwoty partycypacji od zawarcia umowy najmu danego lokalu z następnym najemcą, zwrot kwoty partycypacji następuje z dniem zawarcia tej umowy, jednak nie później niż w ter-minie, o którym mowa w ust. 3.

    Jeżeli jednak w umowie masz termin wcześniejszy to taki termin Ciebie obowiązuje. Jeżeli ze zwrotem będzie nadal ciężko to pozostaje tylko nakaz zapłaty.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.