pilne problem ze wskazanie nowego najemcy przez nowego partycypanta

This topic contains 2 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 8 years, 2 months temu.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #1118

    Anonim

    .

    • This topic was modified 7 years, 4 months temu by  Redakcja.
    • This topic was modified 7 years, 4 months temu by  Redakcja.
    • This topic was modified 6 years, 8 months temu by  Redakcja.
    #5699

    Anonim

    Witam..mam podobny problem ze szczecinskim tbs-em nastapila zmiana partycypanta tzn scedowałem partycypacje przed rozwodem i nowy partycypant osoba fizycznie obca upowaznila mnie do rozporządzania jego mieniem czyli partycypacja upowanienie jest zlozone w tbs prawobrzeze na podstawie upoważnienia zlozylem pismo dotyczące zmiany obecnego najemcy (bylej zony gdyz rozwod odbyl się w grudniu 2015) eks zona jest najemca od 2003roku a ja jestem jedyna osoba upowaniona przez partycypanta w zw.z rozwodem nie widze dalszej mozliwosci mieszkac z byla zona w jednym lokalu wiec zlozylem wniosek do tbs z upowanienia o wypowiedzenie rozwiązania umowy najmu lokalu zonie ze wskazaniem nowej osoby (wskazalem siebie ) jako przyszlego najemce z która chcialem by tbs zawarl umowę najmu …niestety tbs odmowil twierdzac ze nowy partycypant nie może wskazać nowego najemcę nie ma takiej możliwości..nadto tbs nie widzi podstaw rozwiązania umowy najmu bylej zonie nie widza podstaw gdyż zmiana partycypanta nie uzasadnia zmiany najemcy przecież partycypant np. chciałby by zasiedlila lokal np.osoba z rodziny syn corka a nie osoba obca zresztą jeżeli w 2003 partycypant mogl wskazać przyszłego najemcę to dlaczego teraz nowy nie może tego zrobic .. ?Proszę o pomoc jak można skutecznie wymowic najemcy umowę przez tbs i dlaczego nowy najemca nie może wskazać nowej osoby jako nowego najemcy tym samym pozbawiając go tej możliwości…proszę o pomoc pete.eu@o2.pl

    #5718

    Anonim

    Cesja przenosi prawa obowiązujące w umowie a nie bieżące. Co innego umowa najmu. Ta podpisana będzie na podstawie obowiązujących przepisów.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.