Partycypacja w PTBS

This topic contains 2 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 10 years, 3 months temu.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #810

    Anonim

    Od 2000 r. mieszkam w mieszkaniu PTBS w Poznaniu. Zgodnie z zapisami umowy PTBS miał zwracać po 10 latach wpłaconą partycypację. W między czasie PTBS zaproponował nową umowę partycypacji. Polegało to na zatrzymaniu partycypacji w PTBS i rewaloryzację jej począwszy od 2011 r. W nowej umowie jest zapis ,który daje partycypantowi pierwszeństwo we wskazaniu nowego najemcy.Partycypantem jest moja mama. I tu mam pytanko. Noszę się z zamiarem wypowiedzenia umowy najmu w PTBS. Moja matka jako partycypant wskazuję nowego najemce ,który przychodzi mieszkać na moje miejsce. Jednak po paru miesiącach moja matka decyduje się wypowiedzieć umowę partycypacji i wycofać pieniądze. Co w takim przypadku dzieje się z nowym najemcą ,który zgodnie z umową najmu mieszka już parę miesięcy i płaci regularnie rachunki? Czy PTBS wypowie mu umowę najmu czy zaproponuje wpłatę pieniędzy na poczet partycypacji?

    #3893

    Anonim

    .

    #3895

    Anonim

    na zwrot partycypacji TBS ma nawet rok.
    Co do szczegółów wszystko zależy od woli TBS. Jedni nie robią żadnych problemów bo takich znam a inni zrobią i to duże. Proponuje zadzwonić / napisać maila i sie zapytać.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.