Nietypowy zakup

This topic contains 6 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 9 years, 7 months temu.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #930

    Anonim

    Witam w moim TBS pojawiła się oferta odstąpienia mieszkania mieszkanie ładne dobra cena za odstąpienie, ale jest pewien haczyk przynajmniej dla mnie. Obecny najemca chce odstąpić prawo do lokalu innymi słowy chce odsprzedać mieszkanie jeszcze w tym miesiącu ale chce pomieszkiwać w nim do stycznia ze względu na wykończenie domu. Czy ktoś z Państwa praktykował takie załatwienie sprawy lub czy ktoś słyszał o takich sytuacjach. Oczywiście mieszkanie było by przepisane w TBS na mnie i żonę rachunki opłaca obecny najemca do dnia wyprowadzki, ale całą należność muszę wypłacić w dniu przepisania praw do lokalu. Co Państwo o tym sądzicie?

    #4583

    Anonim

    .

    #4584

    Anonim

    Jeżeli Ty będziesz najemcą to pan zamieszkujący będzie tam mieszkał na zasadzie podnajmu skoro ma opłacać mieszkanie.
    Na podnajem potrzebujesz zgody TBSu i jesteś solidarnie odpowiedzialny za długi razem z podnajemcą.
    Sprawa raczej do obgadania u notariusza bo tzw. odsprzedaż (bo rozumiem że razem z partycypacją) będzie zapewne cesją.

    #4585

    Anonim

    Bo mieszkania TBS tak o sobie nie możesz odsprzedać.

    #4586

    Anonim

    Jakie dlugi masz na mysli? Bo wydaje mi sie ze jesli chodzi o sam lokal mieszkalny to takie info dostane przez TBS natomiast jesli razem z tym pomieszkujacym Panem bede kontrolowal wszystkie rachunki to raczej ta kwestia odpada chodzi mi predzej o to czy np w wyznaczonym terminie ta osoba moze mi odmowicoddania kluczy i wyprowadzki czy w jakis inny sposob moze mnie oszukac majac kase w rece.

    #4587

    Anonim

    Długi jeżeli np nie będzie płacić.
    Piszę Tobie, że jeżeli będzie tam mieszkać to o ile nie na „ryj” to będzie to umowa podnajmu mieszkania – dla TBS.
    Do takiej umowy musisz mieć zgodę TBS. Piszesz w niej termin od do i tyle. Możesz zawrzeć umowę najmu okazjonalnego u notariusza, zgłosić do Urzędu Skarbowego, gdzie w takiej umowie najemca oświadcza, że ma gdzie wrócić po zakończeni umowy (łatwiej o ewentualną przymusową wyprowadzkę) – zakładam najgorszy scenariusz.
    Nie wiem czy TBS jakichkolwiek informacji Ci udzieli jeżeli nie będziesz stroną umowy najmu.
    Nie wiem w jakiej formie będziesz zawierał tą „odsprzedaż”. Jak pisałem nie jest to takie proste ale jeżeli już wstąpisz w prawa głównego najemcy oraz partycypanta to kasa w ręku pana „pomieszkującego” nie będzie już ważna.
    Ważne będzie to żeby w razie czego mieć podstawę żeby się z panem pożegnać a najprostszą a za razem najtrudniejszą drogą jest najem okazjonalny.

    #4591

    Anonim

    Pierwsze słyszę o takiej transakcji.
    W życiu nie poszłabym na taki układ.

    A jaką bym miała gwarancję, że stary najemca nie naczerpie prądu, gazu, wody oraz przestanie płacić czynsz, a wszystko pójdzie na konto nowego najemcy, który będzie figurował jako nowy lokator?!

    A kto temu poprzedniemu najemcy udowodni, że to on do stycznia mieszkał w tym mieszkaniu, skoro w papierach oficjalnie pojawił się nowy lokator?

    I ostatnia rzecz, ktorej nie rozumiem. Dlaczego obecny najemca chce zbyć to mieszkanie już teraz, a nie dopiero w styczniu?
    Nie wiem jak w innych TBSach, ale w moim okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące.

    A może tu chodzi o to, że ten najemca już teraz szuka sponsora, który da mu to odstępne… i dlatego tak się spieszy…..?

    Ja osobiście unikam wszelkich transakcji, w których nie dostanę jasnej i klarownej umowy.
    A w tej sytuacji nic nie jest jasne, bo nawet jak stary najemca przestanie płacić rachunki, to komornik przyjdzie do nowego lokatora.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.