Mieszkanie z tbs pytanie o zarobki

This topic contains 9 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  janina 7 years, 5 months temu.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #11410

    drakan9

    Dzień dobry,

    Staram się wraz z moją dziewczyną o mieszkanie w tbs, mam takie pytanie jak wygląda sprawa z zarobkami? otóż tbs wymaga informacji o zarobkach z poprzedniego roku, jednak w porównaniu z tym był on marny (tylko 2 miesiące mam przepracowane, w tym roku mam stałe dochody comiesięczne), jednak moja dziewczyna otrzymuje co miesiąc rentę + alimenty w kwocie łącznej 1800 zł czy z takimi dochodami możemy otrzymać mieszkanie?

    #11413

    kasia

    renta i alimenty to nie dochód … TBSy patrzą na PIT-y

    #11415

    drakan9

    Dziwne, bo renta jest normalnie w picie, a alimenty zawsze jako dochód gospodarstwa się wlicza hm…

    #11416

    kasia

    jak chcesz mieć odpowiedź to idź do dowolnego banku i spytaj się czy jak będziesz chciał zaciągnąć kredyt to uwzględnią alimenty. Odpowiedź brzmi NIE. Możesz się przekonać. Co to TBSów to nie ma tutaj jakiś progów, musisz mieć tyle aby starczyło na ratę kredytu do tbsu i czynsz i zostało na życie. Ale alimentów nie policzą.

    #11418

    drakan9

    No to takie mam od paru miesięcy, tylko jeśli jedynie liczyć będą poprzedni rok, to w takim wypadku z złożeniem wniosku będę musiał czekać do 2017

    #11419

    drakan9

    i troszkę dziwnie bo na stronie jest informacja o zaświadczeniu z 3 ostatnich miesięcy, a w domu mam wniosek z infem z poprzedniego roku, to jak to jest?

    #11422

    quba

    Składaj i się nie zastanawiaj.

    #11423

    drakan9

    Dziś planuje złożyć, tylko ostatni problem mam, papierki z zarobkami z 3 miesięcy wypełnione, tylko jakie dać zaświadczenie przy umowie zleceniu? ponieważ to co oni dają średnio pasuje

    #11424

    quba

    Zaświadczenie o zarobkach najlepiej – czyli żeby było napisane jaki masz dochód.

    #11441

    janina

    idz sie chłopie zapytaj do TBS zajmie ci to 5 minut a tu smęcisz przez tydzień i nic sie nie dowiedziałes.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)

You must be logged in to reply to this topic.