mieszkanie w TBS po rozwodzie

This topic contains 4 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 9 years, 1 month temu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #1007

    Anonim

    .

    #4904

    Anonim

    przepatrzyłem wszystkie podobne posty ale nie znalazłem nic dla siebie.

    jestem już po rozwodzie, przed ślubem mieliśmy rozdzielność majątkową i podpisaliśmy wspólnie umowę z TBS (obje jako głowni najemcy)
    oboje wpłaciliśmy partycypację po 25 tyś zł, w tym ja dodatkowo poniosłem nakłady na „wyposażenie” tego lokalu na które mam faktury (około 25 tyś).

    od 2 lat nie mieszkam już w tym mieszkaniu i nie wiem jak się za to zabrać, każdy z prawników co pytam mówi co innego!!!

    czekam teraz na wyrok rozwodowy i nie wiem co robić:
    – czy składać o podział majątku, gdzie albo ja jej spłacam jej partycypację i do widzenia, albo ona mi spłaca moją partycypację i nakłady przeze mnie poniesione?
    – czy może wypisać się z TBS? tylko w umowie jest, że partycypację zwrócą jak lokal zostanie opróżniony itp, ale przecież była już małżonka nie zamierza się wyprowadzać?

    Proszę o pomoc!!!!!

    #4933

    Anonim

    Moja żona jest prawnikiem i właśnie prowadzi identyczną sprawę naszych sąsiadów z TBS. Proszę o informację o jakie miasto chodzi, a najlepiej podanie adresu mailowego to żona się odezwie, bo sprawa faktycznie jest skomplikowana i w różnych miastach sądy różnie interpretują prawo.

    Pozdrowienia

    #4954

    Anonim

    składaj pozew o zwrot partycypacji. Skoro masz faktury to w tym samym pozwie dopisujesz o zwrot kwot za wyposażenie mieszkania – dołączając te faktury. W sądzie albo już w pozwie zmniejszysz nieco kwotę za zakup wyposażenia, z uwagi na „amortyzację’. Natomiast kwotę partycypacji zwaloryzujesz (uzyskasz z tbs-u wyliczoną wartość) na jakiś tam dzień tzn. będzie ona wyższa od wpłaconej przez Ciebie i tej domagaj się w sądzie od byłej żony. Powodzenia

    #4993

    Anonim

    Proszę odpowiedzieć jak wygląda sprawa podziału majątku po rozwodzie z mężem jeśli ja jestem najemcą mieszkania TBS, umowę najmu podpisywałam w TBS pół roku po zawarciu małżeństwa, partycypant to mój ojciec. Czy te mieszkanie podlega podziałowi czy jest tak jakby moim majątkiem?
    Pozdrawiam Izabela
    izabelakw1@wp.pl

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.