mieszkania komunalne w TBS Toruń

This topic contains 5 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 9 years, 2 months temu.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #1006

    Anonim

    .

    #4899

    Anonim

    W Toruniu Urząd Miasta dogadała się z TBS-mi i mieszkania, które zostały zdane bo lokatorzy uciekli przed tak wysokimi czynszami zostają w przekazywane osobom oczekującym na mieszkania komunalne.
    Jak to się ma do osób, które robiły wpłaty(partycypacji czy kaucji ), płacą wysokie czynsze i co 2 lata muszą się spowiadać z wysokości dochodów. Zaobserwowałam, że już w każdym bloku na Solankach w Toruniu minimum po 2 mieszkania zamienione są na komunalne. Kiedyś płacą wysoki czynsz miałam przynajmniej pewność, że sąsiedzi mają jakiś poziom i wyższy status. Teraz natomiast zaczynam się obawiać nowych lokatorów. Czy ktoś się orientuje czy przekształcanie mieszkań z zasobów TBS na komunalne jest zgodne z prawem??

    #4900

    Anonim

    tbs są własnością gminy i gmina ma prawo podejmować takie decyzje, niestety ale taka jest rzeczywistość

    #4910

    Anonim

    Mieszkania formalnie nie są przekształcane.

    #4918

    Anonim

    Pani uważa, że jako mieszkanka TBS-u ma poziom i wyższy status? Boże chroń wszystkich od takich sąsiadek!!!

    #4930

    Anonim

    To prawda, że WMO wyraziła się powiedzmy – niefortunnie, ale ja na przykład rozumiem jej obawy. U nas w bloku też mieszkają ludzie z wyburzanych starych ruder. Dostali mieszkania w TBSach tylko za wpłatę za tzw. „klucze”, bez partycypacji. Spora część z tych ludzi to normalni, bezproblemowi ludzie, ale są też niestety przypadki totalnego prostactwa i meliniarstwa.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.