Mieszkania komunalne vs mieszkania TBS – przerąbane

This topic contains 4 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  wardęga 7 years, 4 months temu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #13772

    Berlińscy

    Witajcie, jakiś czas temu natrafiłem na to forum i po lekturze dość dużej ilości postów dotyczących wykupu mieszkań TBS stwierdzam, że macie przerąbane hehe…

    Około 6 tygodni temu, jako lokatorzy mieszkania komunalnego w 100 tysięcznym mieście w Wielkopolsce, po ponad 20 latach bycia najemcą zdecydowaliśmy się na wykup mieszkania od Urzędu Miasta. Papierkologia trwała około 4 miesięcy, nic trudnego, po prostu tyle trwał proces administracyjny.

    Na mieszkanie którego byliśmy najemcami przez ponad 20 lat otrzymaliśmy bonifikatę (zniżkę) w 95%! Bonifikata w wykupie mieszkań komunalnych obliczana jest na podstawie długości wynajmu mieszkania. Mieszkanie w centrum miasta, dwupokojowe wykupiliśmy za 6.000 zł. Wartość rynkowa 120.000 zł. Bardzo się ucieszyliśmy.

    Patrząc z mojej perspektywy na sytuacje mieszkań TBS i ich wykupu jestem zdumiony w jak kiepskiej sytuacji się znaleźliście… Myślę, że powinniście zacząć strajkować albo coś, nie wiem – nagłośnić sprawę w mediach? walczcie o swoje bo obecnie spłacacie kredyt mieszkaniowy Towarzystwu mieszkaniowemu i nic z tego nie macie i nie będziecie mieli…

    Trzymam kciuki!

    #13773

    ktosik

    Pamietaj, ze nie mozesz sprzedac mieszkania przed uplywem 5 lat inaczej bonifikata na zakup mieszkania komunalnego przepadnie, moze nie przepadnie a po prostu trzeba ja bedzie zwrocic. Chyba, ze srodki ze sprzedazy mieszkania przeznaczysz na zakup innego mieszkania.

    Generalnie bardzo fajna sprawa, sporo kasy do przodu. My dawno dawno temu aplikowalismy na mieszkanie komunalne ale kolejka za mieszkaniem byla tak dluga, ze odpuscilismy i jakos dziwnym trafem trafilismy do TBS-u 🙂 moze gdybysmy wtedy bardziej sie postarali lub wczesnie zlozyli wniosek o przydzail mieszkania to byc moze losy potoczyly by sie nie inaczej…

    #15116

    golona

    Nie ma to jak dostać mieszkanie w prezencie 🙂 strzelam, że jest to blok z cegły a nie wielka płyta?

    #15170

    janina

    mieszkania komunalne otzymuje zazwyczaj patola, która jest na samym dnie drabiny społecznej, także nie masz sie czym chwalic w zasadzie, bo od komunalnego do socjalnego to jest bardzo cienka granica, a potem to juz nie ma nic, tzn jest most np. świętokrzyski czy jakis tam inniejszy, więc twoje zachwyty są nie ba niejscu, hehe

    #15173

    wardęga

    Ach ta polska zawiść! mieszkania komunalne i patologia? czy ty wiesz janina o czym piszesz? u mnie w rodzinie wujek który 30 lat temu pracując w kopalni dostał takie mieszkanie, daleko im było do patologii o której wspominasz. Mieszkanie także wykupili kilka lat temu. Może zanim zabierzesz głos w dyskusji na forum, włóż nos w książki aby nieco poznać temat mieszkań komunalnych a później wylewaj swoją zawiść w bardziej cywilizowany sposób?

    Dobrego dnia!

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.