Lubelski TBS. chcę kupić, proszę o pomoc!

This topic contains 3 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 10 years, 2 months temu.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #793

    Anonim

    Witam. Nie jestem partycypantem ani najemcą mieszkania w TBS. Jestem zainteresowany odkupieniem partycypacji i późniejszym (jak dla mnie natychmiastowym) wykupieniem mieszkania na własność.
    Czy jest taka fizyczna możliwość? Jakie by były koszty tej operacji?
    Mieszkanie ma 48 metrów. Wkład / wartość partycypacji to podobno 31,4%.

    Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć czy dobrze rozumiem…?
    Z tego co mi wiadomo, oprócz odkupu od partycypanta, aby wykupić takie mieszkanie na własność musiałbym zapłacić 68,6% x wartość rynkową mieszkania w chwili obecnej. Czy są jakieś dodatkowe znaczące koszty?
    Proszę o kontakt, najlepiej na maila
    macieklewczuk@o2.pl

    #3797

    Anonim

    .

    #3907

    Anonim

    witajcie rowniez jestem zainteresowana kupnem mieszkania TBS Toruń. moje pytanie brzmi czy jest wogole mozliwosc odkupienia mieszkania mi w biurze Pani mowiła że tak po 5 latach ale czutajac forum widze ze to nie takie proste
    w toruni jest 30% wartosci inwestycji 12 krotnosc czynszu jako kaucja.

    #3908

    Anonim

    TBS można „nabyć” w taki sposób:

    1. standardowo czyli wpisując się na listę oczekujących, wpłacić partycypację, kaucję i zamieszkać.

    2. Odkupić mieszkanie w już istniejącym TBS bezpośrednio od obecnego najemcy pod warunkiem, że najemca podpisał umowę z TBS przed wejściem ustawy z 2004r. Wszystkie umowy spisane po tym terminie uniemożliwiają najemcy odstąpienie lokalu kolejnej osobie pomijając TBS. Może on jedynie zwrócić je z powrotem do TBS, a wtedy…

    3. …kolejny najemca z listy oczekujących wchodzi na jego miejsce płacąc partycypację i kaucję na obecnych warunkach.

    4. Niby istnieje możliwość wykupienia mieszkania z zasobów TBS ale TYLKO NA PAPIERZE. Podstawową zasadą jest zgoda na wykup obu stron – TBS i Najemcy. Niestety TBS nigdy nie zgadza się na wykup a prawnie nie ma możliwości by go do tego zmusić. Od początku gdy weszła w/w ustawa zostało wykupione wyłącznie 1 mieszkanie i wszystko wskazuje na to, że pozostanie jedynym.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.