kredyt w czynszu

This topic contains 6 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 8 years, 11 months temu.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #989

    Anonim

    .

    #4813

    Anonim

    Może ktoś wie. Czy w czynszu jest zawarta kwota kredytu zaciągniętego przez TBS. Jeśli tak to czy to dotyczy wszystkich TBSów. Bo znajoma pytała w TBS Będzin i powiedzieli jej że nie, przecież nie mamy takiego zapisu w umowie, a kredyt spłaca TBS, a nie najemca. Rzeczywiście takiego zapisu nie ma.

    #4814

    Anonim

    TBS wybudował blok bez kredytu (za pieniądze zarobione). Czy w przypadku wykupu musi TBS oddawać pieniądze ze sprzedaży do budzetu?

    #4820

    Anonim

    Oczywiście że jest. Poproś o zestawienie co się składa na stawkę czynszu. No chyba że wynagrodzenie zarządzającego jest w okolicach 5zł 😉

    Jak do budżetu? Budynek jest własnością TBS a nie banku. Sprzedaż się odbywa tak samo jak na wolnym rynku.

    #5082

    Anonim

    Partycypant wpłacił 30% wartości mieszkania a tbs „pokrył”ł pozostałą część wartości mieszkania czyli 70% kredytem, który najemca spłaca w czynszu. W umowie mam to napisane, że w wysokości czynszu zawiera się m.in. kwota przeznaczona na spłatę kredytu. Usiłuję się aktualnie dowiedzieć od tbs-u, ile pozostało mi jeszcze do spłacenia, bo przecież po jego spłacie wysokość czynszu powinna ulec znacznemu obniżeniu, ponadto w większym stopniu takie mieszkanie jest wtedy moje niż tbs-u. Oczywistym jest, iż tbs-y nie będą chciały, byśmy „kredyt” spłacali do końca życia – nie pytając o nic…. . Wszystko zależy od naszej świadomości i naszej (najemców) mądrości… .

    #5083

    Anonim

    błąd mój oczywisty do powyższego: oczywiście miało być: …tbs-y będą chciały, byśmy kredyt spłacali …. itd.

    #5086

    Anonim

    mam pismo z 2002r od gdańskiego tbsu gdzie określili, że metr.kw.czynszu to 8,68 i min. 4,31zł to spłata kredytu i np. amortyzacja 1,87zł.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.