Kredyt na partycypację

This topic contains 16 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 9 years, 7 months temu.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #862

    Anonim

    .

    #4153

    Anonim

    Czy ktoś się orientuje, albo może niedawno brał kredyt na partycypację w TBS? Jakie banki udzielają kredytu na taki cel?

    #4154

    Anonim

    Najlepiej oszczędności. Ja chwilowo brałem kredyt na partycypację pod zastaw swojego domu (pożyczka hipoteczna). Wtedy procent był w miarę niski ale biurokracji dużo. Dom oczywiście w innej miejscowości. Kredytów nie ma, chyba- że gotówkowy ale oprocentowanie duże i na pewno się nie opłaca.

    #4155

    Anonim

    Dziękuję za radę. Faktycznie, brać kredyt konsumpcyjny na partycypację to rozbój w biały dzień. Kiedyś chyba PKO udzielało kredytu na niski procent, ale teraz to już trzeba sobie inaczej radzić.

    #4156

    Anonim

    Byłem w wekeend na Białorusi. Z ciekawostek rodziny nieposiadające własnego mieszkania mogą dostać kredyt (dofinansowany z budżetu Państwa na 1% -5% w zależności m.in od liczby dzieci) przy inflancji rzędu 30-40% rocznie. Niestety w Polsce nie ma na to kasy.

    #4161

    Anonim

    O tej ciekawostce wiedziałam już dawno. Zresztą na Białorusi jest bardzo dużo ulg i pomocy finansowej dla młodych rodzin oraz dla rodzin z dziećmi.
    Tylko u nas w telewizji o tym nie wspominają. Przedstawia się namBiałoruś jako obraz nędzy i rozpaczy oraz przeraźliwej biedy.

    #4168

    Anonim

    Samochody mają takie jak my a nawet większe -tańsza benzyna. Dużo się buduje. ludzie raczej zadowoleni. Brak bezdomnych. Na dworcach przeraźliwie czysto. Paragony w toaletach. Niestety nie ma małej gastronomii (może się boją, że brudna). Hipermarkety jakieś lokalne. Nieruchomości w dużych miastach ceny jak w Polsce ( po przeliczeniu na USD). Ciuchy droższe. Disco polo bialoruskie jest wszędzie jak kiedyś w Polsce. Połowa pól nie uprawiana (mało ich jest). Jak ktoś chce uprawiać ziemię na czas uprawy dostaje ją za darmo.

    #4178

    Anonim

    PKO BP daje kredyt z niskim oprocentowaniem na TBS.

    #4241

    Anonim

    już nie daje 🙂
    teraz jest to zwykły kredyt gotówkowy dość wysoko oprocentowany – kiedyś faktycznie mieli w ofercie „produkt” na cele partycypacji.

    #4244

    Anonim

    Teraz niestety trzeba brać pożyczkę hipoteczną (czyli zastawić inną nieruchomość), albo brać kredyt konsumpcyjny, ale odsetki od takiego kredytu to rozbój z biały dzień.

    #4481

    Anonim

    Na pewno kredyt na partycypację? Czy raczej pożyczkę hipoteczną?

    #4482

    Anonim

    Tak dostalam kredyt na partycypacje która wynosila w moim przypadku 45 tys.zl.Jedyny warunek to taki ze musielismy mieć 10%wkladu własnego,czyli kredytu wzięliśmy tak naprawdę 40.tys zl. To jest kredyt mieszkaniowy taką ma nazwę,maksymalnie udzielany chyba na 15lat. Udzielil mi go Bank Spoldzielczy w Brodnicy,ale Brodnica to nazwa banku.Ma kilkanaście oddzialow w Polsce. Stopa zmienna co kwartal,mogę sprawdzić jakie jest teraz aktualne oprocentowanie bo zależy od Wibor.Tez bylam zdziwiona,szukalam wszędzie w PKO tez byl taki kredyt ale z bardziej wymagającymi warunkami i wyzszym oprocentowaniem.Wejdz na stronę http://www.bsbrodnica.pl i poczytaj sobie.

    #4490

    Anonim

    PKO BP daje kredyt mieszkaniowy z niskim oprocentowaniem na partycypacje pod warunkiem że masz inną nieruchomość pod zastaw !

    #4608

    Anonim

    Tylko żeby wynająć mieszkanie w TBS nie możesz mieć żadnej innej własności na siebie, więc jaki zastaw?

    #4609

    Anonim

    Nie możesz mieć żadnej innej własności ale w tej samej miejscowości.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)

You must be logged in to reply to this topic.