KAUCJA W TBS ZGIERZ

This topic contains 13 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 10 years, 2 months temu.

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #829

    Anonim

    WIEM,ZE KAUCJA JEST ZWROTNA,ALE INTERESUJE MNIE TO CZY KAUCJE TRZEBA UZUPEŁNIC JEZELI ZOSTANIE ONA ZABRANA PRZEZ TBS NA POKRYCIE CZYNSZU?:)

    #3986

    Anonim

    .

    #3987

    Anonim

    jesli moge spytac, to skad informacja o tym ze kaucja jest zwrotna?

    #3988

    Anonim

    Wiem,bo już mieszkałam w tbs-ach zgierskich. Wpłaca sie kaucje przed podpisaniem umowy najmu, a jak sie sprzedaje mieszkanie, odzyskuje Pan kaucje w 100%…..chyba,ze czesc tej kaucji tbs zajął na poczet zaległosci czynszowych. Mnie interesuje tylko to,czy jak mi zabiora czesc tej kaucji,to czy potem musze ja uzupełnic docałej,pierwotnej wysokosci.

    #3989

    Anonim

    ok, juz rozumiem dzieki. ja nie wiem, polecam Biuro Obslugi w Lodzi na Wojewodzkiego, na pewno beda wiedziec;)

    #3990

    Anonim

    :))

    #3993

    Anonim

    Powiem tak, kaucja zwracana jest (lub nie) po rozwiązaniu umowy. Jest to zabezpieczenie na czas trwania umowy najmu.
    Na jakiej podstawie została potrącona kwota z kaucji?
    Jeżeli czynsz nie był płacony jedynym skutecznym środkiem egzekucji jest sąd. Po eksmisji TBS się z tobą rozlicza i wtedy z kaucji pokrywa sobie zadłużenie z tytułu nie płacenia itd.
    Jeżeli na umowie masz napisane że wpłaciłeś/aś kaucję w wysokości 12krotności czynszu to taką masz nadal. (wg mnie).
    Brak jest w ustawie mowy o wcześniejszym potrącaniu wierzytelności z kaucji.

    #3994

    Anonim

    szczerze, to myślałam o celowym nie płaceniu czynszu po to,aby sciągali mi go z kaucji….miałabym trochę kasy dla siebie….przeciez pieniadze wplacone na kaucje sa wyłacznie moje, a tak znowu beda obracac moimi pieniedzmi i zarabiac na nich.

    #3995

    Anonim

    Skoro warunkiem do zawarcia umowy najmu jest wpłata kaucji to jej jakiekolwiek potrącenie moim zdaniem powodowało by rozwiązanie umowy.

    #3996

    Anonim

    Kaucja topnieje z kazdym rokiem 4%,chyba że czegoś nie wiem i jest jak że poszczególne TBS robią jak chcą??

    #3997

    Anonim

    Ja mieszkałam w zgierskich tbs-ach i po dwóch latach otrzymałam cała kwotę kaucji jak sprzedałam mieszkanie,bez żadnych potrąceń.

    #4001

    Anonim

    co znaczy topnieje?

    art. 6 ust. 3 ustawy o ochronie praw lokatorów:

    Zwrot zwaloryzowanej kaucji następuje w kwocie równej iloczynowi kwoty miesięcznego czynszu obowiązującego w dniu zwrotu kaucji i krotności czynszu przyjętej przy pobieraniu kaucji, jednak w kwocie nie niższej niż kaucja pobrana.

    Jeżeli zatem wpłacona kaucja była w kwocie załóżmy 9zł dwa lata temu a w tym roku czynsz wynosi 11zł to kaucja wypłacana jest po bieżącej stawce czynszu a od różnicy naliczany jest podatek do US. Nie działa to w drugą stronę.

    #4025

    Anonim

    Nie ma żadnego podatku od różnicy kaucji a zobowiązania z tyt. czynszu mogą być potrącone z kaucji tylko w wypadku rozwiązania umowy najmu a nie w trakcie jej trwania.

    #4020

    Anonim

    Pnie gościu mówię o podatku z różnicy kwoty wpłaconej do wypłaconej – o wypłacie kaucji zwaloryzowanej.

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)

You must be logged in to reply to this topic.