Jakie warunki trzeba spełnić,żeby starać się o mieszkanie w nowo budowanym bloku

This topic contains 5 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  kania 7 years, 2 months temu.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #11168

    Beata A.

    Chciałam zapytać jakie warunki trzeba spełnić,żeby starać się o mieszkanie w nowo budowanym bloku? Chodzi o budynek na ulicy Wysokiej. Jestem samotną matką z 4 dzieci,w tym dwoje ma orzeczenie o niepełnosprawności.Obecnie mieszkamy w 27 metrowym mieszkaniu w kamienicy. Lokal ten jest zagrzybiony,nie ma ubikacji i generalnie są trudne warunki. Nie stać mnie na kupno mieszkania a wynajmowanie i płacenie komuś pieniędzy uważam za ich trwonienie. Jestem zainteresowana najmem mieszkania w budowanym bloku, tylko nie wiem czy jest taka możliwość. Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

    #11173

    gnurek

    Beato, o jakie mieszkanie chcesz aplikować? TBS, komunalne czy socjalne?

    #11176

    Beata

    Jakie warunki należy spełniać żeby starać się o mieszkanie TBS . Czy osoba mająca dorosłe dziecko niepełnosprawne ma szanse ubiegać się o takie mieszkanie?

    #11177

    pomocnik

    @Beato, całkiem sporo informacji na temat aplikowania o mieszkanie TBS znajdziesz w tym poradniku. To, że masz niepełnosprawne dziecko absolutnie nie wyklucza Cię z kandydatów do mieszkania, tylko musisz wybrać takie lokale gdzie na parterze znajdować się będzie mieszkanie dostosowane do osób niepełnosprawnych… no i zarobki trzeba mieć odpowiednie…

    #15265

    Zuza

    Proponujesz kobiecie poradnik za 15 zł? Wstydziłbyś się. Tu nie napiszesz bo za darmo to nic nie ma. Żenada.

    #15266

    kania

    chyba pytasz o mieszkanie komunalne, a tu się pisze o tbsach, w tbsie musisz mieć wkład własny, dzisiaj to około 80 tys. zł i co miesiąc spłacać kredyt, wychodzi prawie tyle co na wolnym rynku, aby dostać mieszkanie musisz właściwie spełniać kryteria dochodowe, ale później będziesz płacić mnóstwo kasy, jeśli sprawujesz opiekę nad dzieckiem niepełnosprawnym to lepiej komunalne…

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.