Działka budowlana a TBS

This topic contains 9 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 10 years, 4 months temu.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #781

    errea

    mam pytanie – czy posiadając działkę budowlaną można starać się o mieszkanie w TBS.

    Czy działka budowlana ma wpływ na przyznanie mieszkania?

    #3742

    Anonim

    .

    #3745

    Anonim

    Nie ma wpływu. Niema wpływu też działka np. z domem, który legalnie przekwalifikujesz np. na obiekt użytkowy (przedszkole, szkoła i td)

    #3748

    Anonim

    staramy się już długo o mieszkanie ( bardzo długo )
    Kupiliśmy działke i stawiamy dom ( ale to długa droga ) Mieliśmy właśnie otrzymać przydział z TBS ,ale jednemu z Panów nie spodobało się,że jest w posiadaniu działka budowlana i mieszkanie zostało przydzielone innej osobie .My mieszkanie wynajmujemy i nie posiadamy ,zadnego własnego lokalu.Mieszkanie,które mieliśmy otrzymać z TBS to miało być mieszkanie po naszych znajomych,którzy wyprowadzają się na koniec listopada i mieli nam zostawić mieszkanie całe umeblowane .CO TERAZ ? CZY JEST JESZCZE JAKAŚ SZANSA???

    #3755

    Anonim

    Nie działka dyskwalifikuję. A skąd TBS wiedział że macie działkę?? A jaka miejscowość i rok budowy tego mieszkania?

    #3757

    Anonim

    Tbs wiedział,że posiadamy działkę ponieważ ktoś doniósł ,ale jak wspomniałam działkę posiadamy ,ale chyba pod namiotem z dziecmi nie będę mieszkała na działce.Mieszkania nie posiadamy tylko wynajmujemy .Blok juz jest jakieś 12 lat.Tak maże o mieszkaniu.Co tu zrobić za kilka dni znajomi oddają mieszkanie do TBS jak walczyć ,aby je otrzymać —- co zrobić??? W bloku była tylko wpłata czynsz razy 12 miesięcy więc nie mozna przepisać cesją POMOCY

    #3758

    Anonim

    Ustawa o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego wyraźnie mówi:

    Art. 30. 1. Towarzystwo może wynająć lokal mieszkalny wyłącznie osobie fizycznej, jeżeli:
    1) osoba fizyczna oraz osoby zgłoszone do wspólnego zamieszkania, w dniu objęcia lokalu, nie posiadają tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego w tej samej miejscowości,

    To się tyczy lokalu mieszkalnego a nie działki. Wydrukuj sobie ustawę i rzuć na gębę temu urzędasowi. Koniecznie żądaj pisemnego uzasadnienia odmowy przyznania mieszkania (razem z ustawą i paragrafem do którego się odnosi).

    #3759

    Anonim

    bardzo,bardzo dziękuję za odpowiedz .jutro idę i zobaczę czy uda mi się coś załatwić

    #3764

    Anonim

    Jeśli nie było partycypacji to raczej nic nie załatwisz. Jeśli wynajmujesz mieszkanie legalnie w tej samej miejscowości to masz tytuł do lokalu i to blokuje a nie działka.

    #3765

    Anonim

    mieszkanie wynajmuję u obcych ludzi,a legalnie bo odprowadzają podatki za mnie do urzedu skarbowego

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)

You must be logged in to reply to this topic.