Dwóch najemców – śmierć jednego z nich

This topic contains 1 odpowiedź, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 1 year, 4 months temu.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #5726 Reply

  Anonim

  Drodzy Tbsowicze,
  Mam poważne pytanie – może ktoś z Was wie, co dzieje się w takim przypadku. Opiszę od początku.
  Razem z niepełnosprawną koleżanką wynajmujemy mieszkanie z zasobów TBS – koleżanka odstała je ze względu na niepełnosprawność, a że sama nie jest w stanie opłacać czynszu oraz funkcjonować bez pomocy innych osób – wzięła mnie na współlokatorkę. Obie w umowie jesteśmy wpisane jako najemcy. Partycypantem jest koleżanka, ale po jakimś czasie partycypację uregulowałyśmy cesją – każda z nas wniosła jej po połowie, co jest zgodne ze staniem faktycznym. Teraz mam pytanie: co się dzieje w przypadku śmierci którejś nas? Czy druga zostaje w mieszkaniu? Jak to się odbywa? Dziękuję za odpowiedź.

  #1123 Reply

  Anonim

  Drodzy Tbsowicze,
  Mam poważne pytanie – może ktoś z Was wie, co dzieje się w takim przypadku. Opiszę od początku.
  Razem z niepełnosprawną koleżanką wynajmujemy mieszkanie z zasobów TBS – koleżanka odstała je ze względu na niepełnosprawność, a że sama nie jest w stanie opłacać czynszu oraz funkcjonować bez pomocy innych osób – wzięła mnie na współlokatorkę. Obie w umowie jesteśmy wpisane jako najemcy.

  Partycypantem jest koleżanka, ale po jakimś czasie partycypację uregulowałyśmy cesją – każda z nas wniosła jej po połowie, co jest zgodne ze staniem faktycznym. Teraz mam pytanie: co się dzieje w przypadku śmierci którejś nas? Czy druga zostaje w mieszkaniu? Jak to się odbywa? Dziękuję za odpowiedź.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
Reply To: Dwóch najemców – śmierć jednego z nich
Your information:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">