Darowizna???

This topic contains 6 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 8 years, 9 months temu.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #1070

    Anonim

    .

    • This topic was modified 7 years, 4 months temu by  Redakcja.
    • This topic was modified 7 years, 4 months temu by  Redakcja.
    • This topic was modified 6 years, 8 months temu by  Redakcja.
    #5150

    Anonim

    Witam

    Chcemy złożyć wniosek w tbs a mamy mała kawalerkę której sprzedać nie możemy przez 5 lat. Jestem tam zameldowany ale mieszka tam tata. Czy mogę zrobić darowizne na tatę by w momencie podpisywania umowy nie mieć mieszkania,bo chyba taki warunek musi być spełniony by nie mieć mieszkania w momencie podpisywania umowy. Nie mogę sprzedać ale chyba darować ojcu moge? Czy muszę napisać w wniosku ze takie mieszkanie posiadam 20 km od miejsca gdzie będziemy starać się o Mieszkanie?

    #5151

    Anonim

    Nie możesz mieć prawa własności w tej samej miejscowości.
    Darowiznę możesz zrobić.

    #5153

    Anonim

    Czy nie sa wszedzie takie same warunki?? Bo usłszałem ze nie mozna miec za blisko takiego mieszkania???

    #5154

    Anonim

    Ustawa z dnia 26 października 1995 r. o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego:

    Art. 30.
    1. Towarzystwo może wynająć lokal mieszkalny wyłącznie osobie fizycznej, jeżeli:
    1) osoba fizyczna oraz osoby zgłoszone do wspólnego zamieszkania, w dniu objęcia lokalu, nie posiadają tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego w tej samej miejscowości;

    #5157

    Anonim

    We wniosku jest taki zapis.

    Niniejszym proszę o ujęcie mnie na liście osób, które ubiegają się o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego
    położonego w Toruniu przy ul. …… na zasadach partycypacji w kosztach budowy, wchodzącego w
    skład zasobu Toruńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Spółka z o.o., działającego na podstawie
    ustawy z dnia 26 października 1995 r. o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego (Dz. U.
    z 2000 r. Nr 98, poz. 1070, ze zm.) oraz Aktu założycielskiego Toruńskiego TBS Sp. z o.o

    Moze taki zapis jest w tym Akcie założycielskim???

    Dodatkowo jest we wniosku punkt 4 który brzmi tak:

    4. Nie posiadam/posiadam* tytuł prawny do lokalu mieszkalnego.

    O co chodzi???

    #5158

    Anonim

    Zgodnie ze wcześniejszym artykułem nie posiadasz prawa do lokalu. Ma znaczenie tylko i wyłącznie lokal w tej samej miejscowości.

    Nie wiem o co się pytasz bo dla mnie jest wszystko jasne. Zapis wynika z ustawy, która jest wymieniona we wniosku.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.