Czy opłaca się zamienić mieszkanie tbs na komunalne?

This topic contains 4 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 1 year, 3 months temu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #5899 Reply

  Anonim

  Czy oplaca sie zamienic mieszkanie tbs na duzo wieksze komunalne, ale bez mozliwosci wykupu? Zwlaszcza gdy dochody na osobe przekraczaja 800 zl. Czy ktos orientowal sie w takiej sytuacji? Z tego co wiem tbs mozna zapisac w spadku, a komunalnego nie..

  #1143 Reply

  Anonim

  Czy opłaca się zamienić mieszkanie tbs na dużo większe komunalne, ale bez możliwości wykupu? Zwłaszcza gdy dochody na osobę przekraczają 800 zl. Czy ktoś orientował się w takiej sytuacji? Z tego co wiem tbs można zapisać w spadku, a komunalnego nie..

  #5900 Reply

  Anonim

  w spadku można przekazać tylko prawo a więc partycypację a nie całe mieszkanie, zarówno w TBSie jak i w komunałce nie ma możliwości wykupu z tym, że komunałki wiele osób wykupiło i miasta dawały takie możliwości. Co do TBS nie oszukujmy się nigdy pewnie ich nie wykupimy, TBSy to spółki prawa handlowego nie można ich do niczego zmusić a oni sami nic nie oddadzą, w komunałkach jedynie sąsiedzi mogą być kłopotem, mieszka tam bowiem wiele rodzin patologicznych.

  #5901 Reply

  Anonim

  A jaka jest roznica w wysokosci czynszu i wysokosciach progow dochodowych? Boje sie ze przy ok 1000 zl na osobe to nie ma sensu zamieniac. Co jesli przekroczy sie jeszcze wiecej? Wyrzucaja?

  #5902 Reply

  Anonim

  nie wiem jak jest teraz ale kiedyś, przynajmniej u nas nie sprawdzali progów w komunałkach… wszystko zależy od umowy, ja mam np. taką umowę z 2006 roku, która zakłada, iż w mając mieszkanie tbs mogę posiadać inny lokal:) a teraz jest to niemożliwe, na szczęście prawo nie działa wstecz….

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
Reply To: Czy opłaca się zamienić mieszkanie tbs na komunalne?
Your information:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">