Czy mogę dokonywać zmian w mieszkaniu?

This topic contains 5 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 9 years, 1 month temu.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #1021

    Anonim

    .

    #4960

    Anonim

    Witam
    W styczniu kupiłem 30% udziałów w mieszkaniu TBS,odkupiłem je za 55.000 tysięcy od osoby prywatnej.
    Z początkiem lutego chciałem dokonać zmian w mieszkaniu (wymiana zamków wymiana drewnianych okien na plastiki zmiana umeblowania) Sąsiad który mieszka obok twierdzi,że nie mogę dokonać tych zmian,rozmawiałem z gościem który zarządza i twierdzi podobnie nie mogę wymienić zamków okien a z umeblowania kuchenka pralka ma pozostać a resztę mogę wymienić.Nie wiem czy to jest normalne w tbs? czy iść z tym do prawnika czy jestem przegrany ? bardzo proszę o oponie.

    #4962

    Anonim

    Jesteś tylko zwykłym najemcą. Zmiany takie jak wymiana okien, drzwi wymagają zgody właściciela budynku.
    Nie wiem tylko dlaczego nie możesz wymienić zamków? Masz umowę najmu czy tylko partycypacji?
    Nie jest tak, że nie możesz wymienić pralki, kuchenki.
    Są pewne rzeczy w mieszkaniu, które są w standardzie mieszkania i po ewentualnym rozwiązaniu umowy, te rzeczy będą musiały się znajdować w mieszkaniu. Jak nie te same to o takim samym standardzie (np wanna, ustęp wc). Co do pralki to mnie trochę zdziwiło bo pierwszy raz słyszę, że taka była na wyposażeniu.

    #4967

    Anonim

    Mieszkam w bloku TBS .Po otrzymaniu mieszkania/nowo wybudowane/zmieniałam jego rozkład min. wykuwane były drzwi w ścianie działowej,wymiana drzwi wejściowych
    Zgłosiłam to do administracji na piśmie.Nie było żadnego problemu , zanim dostałam zgodę na piśmie miałam wszystko porobione wg własnego planu i się wprowadziłam.
    Pralki u mnie nie było na wyposażeniu a kuchnię wstawiłam swoją,ta co była jest w piwnicy.
    Myślę że wszystko można uzgodnić z administracją

    #4968

    Anonim

    Z racji tego, że miałem trochę do czynienia z TBS, dziwię się, że w niektórych przypadkach na forum jest aż taki problem w załatwieniu sprawy czy nawet pomocy przez TBS w załatwieniu sprawy.

    #4988

    Anonim

    Mieszkam w Warszawie w tbs i pierwszy raz słyszę o takich rzeczach.Owszem na wymianę okien trzeba mieć zgodę ale na pewno nie wymianę zamków.Sam odkupiłem partycypację i baz żadnych problemów wymieniłem zamki i nawet 1 wstawiłem dodatkowo.U mnie na osiedlu ludzie z tbs-ów remontują mieszkania np.wymieniaja drzwi,wymieniają wanny na brodziki i nikt nie robi im problemów.Chcesz sie upewnić na 100% jak jest u ciebie to idź do tbs-u .

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.