CZY ISTNIEJE SZANSA NA WYKUP MIESZKAN W TBS ???

This topic contains 15 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 9 years, 9 months temu.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #848

    Anonim

    witam
    Czy istnieje szansa na to iż kiedyś w przyszłości będzie można wykupić mieszkania z zasobów TBS.Chodzi mi o te mieszkania gdzie ,aby otrzymać takie mieszkanie wplacalo się tylko kaucję zabezpieczającą czyli czynsz razy 12 miesięcy ( w moim przypadku około 8 tyś. złotych )

    #4071

    Anonim

    .

    #4080

    Anonim

    Bez partycypacji póki co nie. Czy kiedykolwiek, cóż może i tak.

    #4095

    Anonim

    ja równiez posiadam mieszkanie gdzie zostala wplacona tylko kaucja zabezpieczająca,Też zastanawiam sie czy bedzie mozna takie mieszkanie kiedys wykupic od miasta.Przeciez to my splacamy kredyt za mieszkanie .

    #4112

    Anonim

    nie ma zadnej szansy, zlodzieje beda nam tylko czynsz podwyzszac do usranej smierci, to sobie policzcie ile przez np. 30 lat zaplacimy.
    u mnie sasiedzi tak sie wykruszaja, ciagle sie zmieniaja, chyba nie wyrabiaja, od poczatku jestem tylko ja i paru innych.

    #4406

    Anonim

    Ponoć w Lubelskim TBS idzie już wykup!!11

    #4408

    Anonim

    Wszędzie możesz wykupić tam gdzie od momentu oddania użytkowania minęło 5 lat.
    Tylko mało kogo na to stać.

    #4409

    Anonim

    Witam. Wpłaciłem swojego czasu 15% kosztów budowy (partycypacja). Dzisiaj zamiast 85% dopłaty przy wykupie TBS chce sporo więcej argumentując, że dochodzi cena gruntu i marża rynkowa która daje cenę rynkową mieszkania.

    #4410

    Anonim

    A w jakim mieście tak się dzieje?

    #4411

    Anonim

    Bo tak jest napisana ustawa. Nie płacisz po wartości wybudowania mieszkania tylko po wartości rynkowej. Partycypację mogłeś wpłacać nawet po 1000zł za metr to jeżeli cena rynkowa wynosi 8 tys to za tyle możesz wykupić.
    Po to cała petycja na tej stronie.

    #4412

    Anonim

    Kurde, to czemu tak mało ludzi się pod tym podpisuje? Nie zależy im?

    #4431

    Anonim

    ja tez chce wykupic mieszkanie od TBS ,

    #4508

    Anonim

    my również jesteśmy zainteresowani wykupieniem mieszkania i większość naszych sąsiadów:-)
    Tychy

    #4510

    Anonim

    a dlaczego mamy płacić po cenie rynkowej za wykup jeśli sa osiedla ktore istnieją ponad 10 lat i się zamortyzowały,więc powinnismy przy wykupie uwzglednić tę amortyzacje.

    #4514

    Anonim

    Bo cena rynkowa metra się nie amortyzuje.
    PS. to pytanie raczej do ustawodawcy 😉

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)

You must be logged in to reply to this topic.