Co się zmieniło w progu dochodowym

This topic contains 4 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 8 years, 3 months temu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #1103

    Anonim

    po nowelizacji ustawy o „TBS-ach”, dopisany został podpunkt dochodowy ) tj… średni miesięczny dochód gospodarstwa domowego w roku poprzedzającym rok, w którym jest zawierana umowa najmu lokalu mieszkalnego wybudowanego przy wykorzystaniu finansowania zwrotnego albo przy wykorzystaniu kredytu udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego na podstawie wniosków o kredyt złożonych do dnia 30 września 2009 r. w innych przypadkach, niż wskazane w pkt 2, nie przekracza:
    a) 80% w jednoosobowym gospodarstwie domowym,
    b) 120% w dwuosobowym gospodarstwie domowym,
    c) 165% w trzyosobowym gospodarstwie domowym,
    d) 200% w czteroosobowym gospodarstwie domowym,
    e) 200% w gospodarstwie większym niż czteroosobowe, powiększone o dodatkowe 40% na każdą kolejną osobę w gospodarstwie domowym
    – iloczynu wysokości ostatnio ogłoszonego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego brutto w gospodarce narodowej w województwie, na terenie którego położony jest lokal mieszkalny oraz współczynnika 1,2.
    O co chodzi…czekam 8 lat na TBS, już zostałem skierowany z UM do TBS, miałem podpisywać umowę partycypacyjną a tu nagle zmiana ustawy…
    Jest ktoś mądry i wie o co chodzi…?

    #5540

    Anonim

    .

    • This reply was modified 7 years, 9 months temu by  Redakcja.
    • This reply was modified 6 years, 8 months temu by  Redakcja.
    #5545

    Anonim

    Podałeś progi dochodowe w „nowym” systemie TBS dla mieszkań które teraz będą budowane. Od początku listopada TBS mogą ubiegać sie ponownie o kredyty z BGK ale zmieniły się kryteria przyznawania mieszkań.
    Dla mieszkań wczesniej wybudowanych obowiązują stare progi dochodowe.
    Przynajmniej tak to ja rozumuję. Niech ktoś mnie poprawi jak się mylę.

    #5541

    Anonim

    ponad 8 lat na TBS zostaję z niczym bo straciłem czas na czekanie na przydział, straciłem możliwość MDM bo mój dochód przekracza kilka złotych…?

    #5544

    Anonim

    To w takim razie kogo dotyczy ten punkt – to jest pkt 2 wcześniej cytowałem pkt 3 – średni miesięczny dochód gospodarstwa domowego w roku poprzedzającym rok, w którym jest zawierana umowa najmu lokalu wybudowanego przy wykorzystaniu kredytu udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego na podstawie wniosków o kredyt złożonych do dnia 30 września 2009 r., w przypadku, gdy z budową lokalu było związane zawarcie umowy, o której mowa w art. 29 ust. 1 lub w art. 29a ust. 1, nie przekracza 1,3 ostatnio ogłoszonego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego brutto w gospodarce narodowej w województwie, na terenie którego położony jest lokal mieszkalny, więcej niż:
    a) o 20% w jednoosobowym gospodarstwie domowym,
    b) o 80% w dwuosobowym gospodarstwie domowym,
    c) o dalsze 40% na każdą dodatkową osobę w gospodarstwie domowym o większej liczbie osób,
    art. 29 mówi o partycypacji firm w kosztach budowy, a 29a o osobach fizycznych partycypujących w kosztach budowy

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.