co po śmierci ?

This topic contains 3 odpowiedzi, has 0 głosy, and was last updated by  Anonim 8 years, 3 months temu.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #1097

    Anonim

    Jestem partycypantem TBS małopolska , mieszkanie oddane do użytku w październiku 2004r. W związku z powyższym mam kilka pytań. Nadmienię, iż mieszkanie zostało nabyte jeszcze przed ślubem, gdzie ja byłam partycypantem, a przyszły mąż ( wówczas) najemcą. Obecnie jesteśmy już kilka lat po ślubie i nurtuje mnie kilka kwestii

    1) Co w przypadku ewentualnej śmierci jednego z nas tzn, co się dzieje po śmierci partycypanta a co po śmierci najemcy. Nadmienię, że ja jako partycypant byłam wymieniona w umowie jako osoba zamieszkująca, ale też kwestia bo byłam tam wymieniona z panieńskiego nazwiska i nigdy tego nie zmieniałam, więc czy to należy zmienić. Zwłaszcza, że tam widnieje tylko imię i nazwisko ( stare) i oprócz tego nie ma jakiś innych, dodatkowych danych szczegółowych typu pesel.

    A jakie ma prawa najemca tutaj mąż, co w przypadku ewentualnej mojej śmierci.

    2) Pytanie na zdecydowana przyszłość- czy takie mieszkanie można na kogoś przepisać, tzn chodzi mi o sytuację, że kiedyś tam spłacimy to mieszkanie w całości , oczywiście wiem że zgodnie z obowiązującymi przepisami to nawet wówczas nie będzie nasze, ale co dalej czy można je przepisać np na siostrzenice itp.

    3) Jak odbywa się sprzedaż mieszkania na wolnym rynku tzn mam potencjalnego kupca i co dalej, w jaki sposób tbs uczestniczy w tym ?

    Na razie tyle. Dziękuję z góry za odpowiedź..

    #5474

    Anonim

    .

    • This reply was modified 7 years, 10 months temu by  Redakcja.
    • This reply was modified 6 years, 8 months temu by  Redakcja.
    #5564

    Anonim

    jest życie wieczne!!!

    #5566

    Anonim

    w przypadku śmierci najemcy mieszkanie przechodzi na osobę która została zgłoszona do wspólnego zamieszkania….

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.