Ciepło w domu – wydajność grzejników

This topic contains 11 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 9 years, 3 months temu.

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #987

    Anonim

    .

    #4805

    Anonim

    Witam,
    Wynajmuję w TBS kawalerkę 36m2. W której co zimę marznę, a grzejnik wraz z licznikiem kręcą sie non stop. Na pokój i kuchnie jest malutki grzejnik szerokość 70 wysokość 60. Ten grzejniczek nie radzi sobie z metrażem. Teraz na dworze jest tylko -4 a on na 5tce lata jak szalony w domku tylko 20. A jak sa duże mrozy to 18, toż to tragedia, płacić trzeba a musze marznąć

    Jak u was wygląda sytuacja ?

    #4806

    Anonim

    idz do lekarza

    #4808

    Anonim

    z 19 do 20 stopni to grzejnik chodzi non stop na 5tce przez 5godzin. Z czego mam się cieszyć !

    A jak jest Mróz duży to ledwo 18mam ,,,, RADOŚĆ ?

    #4809

    Anonim

    Też mam kawalerkę.Grzejnik jest włączony tylko w pokoju na 4 przez około 5 godzin dziennie jeśli temp na zewnątrz jest powyżej minus 2.Temp w mieszkaniu to 20-21 stopnie a przy włączonym grzejniku 23.
    Mieszkanie jest wietrzone 2 razy w ciągu dnia po około pół godz bez względu na temp na zewnątrz.
    Mam zwroty za ogrzewanie co roku.

    #4815

    Anonim

    Dziękuję Kasiu za odpowiedź.
    Czyli macie jakiegoś lepszego palacza, większą temperaturę na piecu.

    Bo ja grzejnik cały dzień i noc mam na 3,5 – po czym wracam z pracy o 17:30 a w domu 18 stopni przy mrozie -5.
    Włączam na 5kę – 5h chodzi na full i mam 19 !

    Kur** Tragedia a jak przyjdą znowu syberyjskie mrozy !!

    #4816

    Anonim

    Nie o jednej sprawie takiej słyszałem i chyba dla nikogo nie skończyła się wymiana grzejnika – bo taki jest zaprojektowany.
    Próbowałaś coś zdziałać w dziale technicznym w TBSie? Jeżeli nie to może zacznij od tego. Jeżeli nie to zapytaj się jaka jest możliwość wymiany grzejnika dostosowanego do swoich potrzeb na własny koszt.

    #4817

    Anonim

    My podlegamy pod Wrocławski TBS, jak się dzwoni to Pani oburzona że wiecznie tylko nasz TBS dzwoni z głupotami i zawraca im głowę !!!

    U nas nawet nie ma suszarni, pomieszczenia stoją puste Ale pisma nic nie pomagają.

    Teraz mam ledwo 19stopni i weź susz pranie. Grzejnik „może” daje temperaturę 60″ i jak on ma ogrzać cały otwarty aneks

    #4818

    Anonim

    Powiem Ci olej „Panią” i się nie przejmuj. Każdy kto „zawraca dupsko” i przeszkadza urzędaskom w pracy jest wrogiem 🙂
    1. Rozmowa z pracownikiem lub kierownikiem działu technicznego.
    2. Rozmowa z prezesem (jeżeli kumaty i mu zależy).
    3. Oficjalne pismo (że grzejnik ma za małą moc itd.).
    4. W razie odmowy pismo o pozwolenie na wymianę grzejnika.

    Możesz też zamówić kogoś prywatnie do pomiaru czy grzejnik spełnia potrzeby ogrzania mieszkania/pokoju i na tej podstawie spróbować coś powalczyć.
    Nie widzę na chwilę obecną innych opcji.

    #4819

    Anonim

    Widzę że spółka należąca w 100% do gminy więc możesz jeszcze w ostateczności spróbować wnieść skargę na pracownika lub niezałatwienie sprawy bezpośrednio do rady nadzorczej lub do rady nadzorczej poprzez włodarza Wrocławia.

    #4837

    Anonim

    Wracając do tematu, wyszło że to palacz kręci.

    Otóż pierw zadzwoniłam do niego, dlaczego taki grzejnik słabo ciepły. Przyszedł szybko pomacać go, i stwierdził no faktycznie. Że pewnie coś przytkane, gdy mu powiedziałam że woda też nie gorąca to już go zamurowało.
    Mówię do niego pewnie na piecu ustawił Pan mało.
    A on że węgiel mało kaloryczny ma i że jak podkręci na piecu to dużo mu pójdzie, że jutro nowa dostawa i już powinno być trochę lepiej.
    Po czym jak wyszedł od razu grzejnik był cieplejszy.
    Pewnie dupek się nastraszył i zwiększył temperaturę.

    Palacz sobie kręci a nam licznik lata. Teraz bacznie obserwuję i będę zgłaszać na TBS .

    #4842

    Anonim

    U mnie cwaniaki w SM zaczynają coś działać z ciśnieniem cw. Zastanawia mnie fakt czy przez mniejsze ciśnienie muszą mniej grzać czy tak samo.

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)

You must be logged in to reply to this topic.