cesja partycypacji bez notariusza

This topic contains 3 odpowiedzi, has 1 głos, and was last updated by  Anonim 9 years, 12 months temu.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #873

    Anonim

    Witam serdecznioe mam pytanie moj dziadek podpisał umowe partycypacji w 1998 ja podpisałem umowe najmu w 1999 roku , w umowie partycypacyjnej był zawarty punkt o możliwosci cesji więc sciągnąłem gotowy druk i pomiedzy sobą spisalismy cesję w 2003 rbez notariusza(powiedzieli mi że notariusz nie jest do tego potrzebny bo on tylko potwierdza podpis) TBS powiedział że cesja jest niewazna czy tez tak sądzicie. Czy jest gdzieś w statucie ew jakiejs ustawie napisane że cesja partycypacji musi być potwierdzona notarialnie i czy w 2003 roku mogłem byc partycypantem i najemcom czy powinienem to uczynic dopiero po 2005roku pozdrawiam i czekam na odpowiedz

    #4220

    Anonim

    .

    #4229

    Anonim

    Nie, nie musi być stwierdzona przed notariuszem. Jeżeli TBS twierdzi że musi wystarczy poprosić o przepis który to stwierdza. Kodeks cywilny nic na temat notarialnie potwierdzonych podpisów przy cesji nie mówi.

    #4236

    Anonim

    Skoro blok był wybudowany na starych zasadach (partycypant/najemca dwie rożne osoby) to nie możesz być równocześnie partycypantem i najemcą. Z tego co się orientuję cesja jest ważna tyle, ze po jej podpisaniu powinieneś wypowiedzieć umowę najmu, i jako partycypant skorzystać z prawa do wskazania nowego najemcy.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.